postheadericon Kursy analizy kolorystycznej

Jedną z najważniejszych rzeczy w pracy stylisty oraz wizażysty jest umiejętność wykonania prawidłowej analizy kolorystycznej dla każdego typu urody.

Podczas analizy kolorystycznej wizażystka bierze pod uwagę wiele czynników, które związane są nie tylko z doborem koloru, ale także z ich odbiorem i tworzonymi przez nie relacjami. Dzięki temu jest w stanie sprawić, że klientka w nowych kolorach nie tylko będzie świetnie wyglądać, ale również będzie miała dobre samopoczucie.

Podczas większości kursów analizy kolorystycznej należy liczyć się z tym, że początkowo trzeba będzie poznać wiele teorii na temat typów urody oraz osobowości, która również jest niezwykle ważna podczas wykonywania makijażu. Najważniejsze jest bowiem to, aby wybrane kolory nie kłóciły się nie tylko z typem urody danej klientki, ale także z jej charakterem. Tylko dzięki nabyciu takiej umiejętności, wizażysta będzie cieszył się zaufaniem swoim klientów.

Analizę kolorystyczna można wykonywać przy pomocy chust, koła kolorów lub palet kolorystycznych, w które należy się zaopatrzyć podczas pracy w salonie wizażu (podczas kursów wszelkie tego typu materiały powinny być dostępne dla kursantów w cenie nauki).

W przypadku analizy kolorystycznej wizażysta nie skupia się jednak wyłącznie na makijażu, doradza bowiem również w przypadku koloru włosów, a także całego stroju. Oczywiście, klientki chcące poznać przede wszystkim kolory garderoby, powinny zgłosić się raczej do stylisty ogólnego, natomiast panie pragnące dobrać odpowiednie kosmetyki, powinny zdecydowanie wybrać wizytę u wizażysty.

Kursy analizy kolorystycznej są niezwykle ważne w pracy każdej kosmetyczki, ponieważ dzięki nim jesteś w stanie prawidłowo wykonać piękny makijaż (oczywiście w tym przypadku nie chodzi o kwestię techniczną).