postheadericon Kursy depilacji woskiem, masą cukrową, laserowej

Obecnie, najpowszechniejszą metodą depilacji jest usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Metoda ta cieszy się największą popularnością wśród klientek przede wszystkim dlatego, że zabieg zajmuje krótki okres czasu, a jednocześnie jest stosunkowo tani. Największą wadą depilacji woskiem jest możliwość pojawienia się wrastających włosków (zwykle im częściej wykonuje się zabieg depilacji woskiem, tym większa jest do tego tendencja).

Inną metodą depilacji zbędnego owłosienia jest depilacja pastą cukrową, która zaczyna zyskiwać rzesze swoich amatorek. Zabieg przy użyciu pasty cukrowej jest zdecydowanie dłuższy niż zabieg woskiem, a jednocześnie mniej komfortowy dla klientki. Depilacja woskiem jednak zdecydowanie lepiej usuwa włoski słabe i uszkodzone u nasady (a więc te, które powodują wrastanie włosów na skutek depilacji woskiem), a także zapewnia mniejsze ryzyko podrażnień skóry podczas zabiegu.

Zarówno depilacja woskiem, jak i pastą cukrową osłabia porost włosów, jednak go nie likwiduje (!). Dzisiejsza kosmetologia nie wynalazła jeszcze metody, która pozwoliłaby w 100%  na stałe usunąć zbędne owłosienie. Mimo wszystko pojawiło się kilka metod, które na dłuższy (nawet kilkuletni) okres pozwalają pozbyć się włosów – mowa m.in. o depilacji laserowej, której kilkakrotne powtórzenie powoduje zanik owłosienia nawet na kilka lat (włoski powinny być jednak jasne i cienkie, ponieważ w innym przypadku zabieg staje się mniej skuteczny).

Uwaga! Nie każda kosmetyczka, która oferuje zabiegi depilacyjne, posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Jeśli więc planujesz zaproponować swoim klientkom tego rodzaju zabiegi, powinnaś wcześniej wziąć udział w specjalnym kursie, który pomoże Ci poznać zasady wykonywania zabiegu, a także uczy techniki delikatnego usuwania zbędnego owłosienia z poszczególnych części ciała.