postheadericon Manicure hybrydowy, japoński, akryle i żele

Istnieje wiele technik stylizowania paznokci. Najpopularniejsze z nich to manicure hybrydowy oraz manicure japoński. Jeśli natomiast chodzi o przedłużanie paznokci – nawet najkrótsze płytki można wydłużyć – nie można nie wspomnieć o metodach: żelowej i akrylowej.

Manicure hybrydowy

Dzięki metodzie hybrydowej można na dłużej zachować efekt zadbanych paznokci, ponieważ jeden zabieg zapewnia dłoniom piękny wygląd na około 3 tygodnie. Kosmetyczka wykonuje ten zabieg przy użyciu bazy, kolorowego lakieru oraz utwardzacza do paznokci – wszystkie kosmetyki łączą w sobie cechy charakterystyczne dla lakieru do paznokci oraz światłoutwardzalnego żelu. Koszt jednego zabiegu wynosi około 100 zł. Uwaga: samemu nie należy ściągać paznokci hybrydowych, ponieważ można w ten sposób uszkodzić płytkę paznokcia. Kiedy paznokcie zaczną tracić swój efekt, należy udać się do salonu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka usunie paznokcie hybrydowe – koszt tego zabiegu to około 30 zł.

Manicure japoński

Cechą charakterystyczną tego rodzaju manicure jest fakt nacierania płytki paznokci specjalnymi preparatami, co sprawia, że zyskują one blask i kolor przypominający różową perłę. Dodatkowo stają się zdecydowanie zdrowsze, ponieważ z płytki usuwany jest zalegający na niej tłuszcz, a następnie w powierzchnię wmasowywane są preparaty bogate w witaminy. Koszt jednego zabiegu to około 60 zł, trzeba jednak odbyć od 3 do 4 zabiegów w dwutygodniowych odstępach, aby efekt był zadowalający.

Paznokcie akrylowe i żelowe

Obecnie, najpopularniejsze formy przedłużania naturalnych paznokci to metody: żelowa i akrylowa. Obie mają zarówno swoich amatorów, jak i przeciwników, a to ze względu na zdecydowanie różną charakterystykę. Paznokcie akrylowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, natomiast paznokcie żelowe stawiają na efekt estetyczny.