postheadericon Mikrodermabrazja i mezoterapia

Piękna skóra twarzy i ciała to marzenie zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Ku pielęgnacji skóry służy wiele zabiegów kosmetycznych, z których obecnie na pierwszy plan wysuwają się: mikrodermabrazja oraz mezoterapia.

Mikrodermabrazja

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zabieg kosmetyczny, który polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka – dzieje się to za pomocą kontrolowanego strumienia mikrokryształów, który wydostaje się ze specjalnie do tego przystosowanego urządzenia. Jest to jednak z najskuteczniejszych metod mechanicznego złuszczania naskórka, a co za tym idzie głębokiego oczyszczania skóry. Zabieg wykonywany jest w przypadku uciążliwego trądziku, przebarwień skóry i piegów, blizn, rozstępów, zmarszczek, a także zmian potrądzikowych.

Istnieją 3 typy mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa
  • mikrodermabrazja korundowa
  • mikrodermabrazja tlenowa

Mezoterapia

Ta metoda oczyszczania skóry dopiero od niedawna jest wykorzystywana w medycynie estetycznej i kosmetologii. Wcześniej bowiem wykorzystywali ją przede wszystkim dermatolodzy w walce z chorobami skóry, a także lekarze przy dolegliwościach układu oddechowego i stanów migrenowych; mezoterapia była również wykorzystywana przy zabiegach rehabilitacyjnych.

Najprościej rzecz ujmując, mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod powierzchnię skóry substancji czynnych, których celem jest regeneracja danego miejsca (takich zastrzyków może być od kilku do kilkudziesięciu).

Wyróżnia się 2 typy mezoterapii:

  • mezoterapia igłowa – kosmetolog wstrzykuje (za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu) mieszankę substancji aktywnych w zmieniony obszar skórny;
  • mezoterapia bezigłowa – kosmetolog wykorzystuje impulsy elektryczne i ultradźwięki trafiające bezpośrednio do wymagających regeneracji komórek.