postheadericon Nauka makijażu permanentnego

Makijaż permanentny staje się coraz popularniejszy. Jego podstawową zaletą jest fakt, że nie rozmazuje się w żadnej sytuacji, utrzymując się na skórze twarzy od 3 do 5 lat. Wykonywany jest za pomocą igieł do akupunktury, dzięki którym pod skórę wprowadzane są pigmenty koloryzujące. Makijażu permanentnego używa się do trwałej koloryzacji ust, brwi oraz powiek (dokładniej rzecz ujmując – kresek na powiekach). Taki makijaż wykonywany jest głównie w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Wykonanie makijażu permanentnego wymaga pewnej ręki i wiedzy, w związku z czym osoby zajmujące się wykonywaniem makijażu permanentnego muszą wcześniej przejść specjalne szkolenie.

Zarówno w Internecie, jak i w gazetach można znaleźć mnóstwo miejsc, w których można wziąć udział w kursach makijażu permanentnego. Osoby, które przede wszystkim biorą w nich udział to wizażystki i kosmetyczki. Podczas zapisywania się na kurs należy sprawdzić, czy warsztaty przygotowują do samodzielnego wykonywania całkowitego makijażu permanentnego (oprawa oczu, brwi, usta). Bardzo ważny jest również sposób przeprowadzania kursu, w którym większą część powinna zajmować praktyka, a nie teoria (choć i ta jest ważna, przede wszystkim ze względu na to, żeby poznać narzędzia oraz pigmenty, których można używać do wykonywania makijażu). Po zakończeniu kursu jego organizatorzy powinny przekazać kursantom, którzy pozytywnie zdali egzaminy końcowe, zaświadczenie upoważniające do podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Po co wykonuje się makijaż permanentny? Istnieje kilka powodów, m.in.: aby poprawić kształty (czy to łuku brwiowego, czy to ust), aby wyeliminować niedoskonałości urody (np. blizny), aby powiększyć optycznie oczy lub usta, aby wyeksponować wybraną część twarzy itp. Warto znać te cele, aby móc lepiej wykonywać makijaż.