postheadericon Profesjonalny make-up ślubny

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wykonanie makijażu ślubnego nie jest żadną sztuką – zwykły makijaż wykonywany przez profesjonalistkę i tyle. Nie jest to jednak prawda, ponieważ każda panna młoda jest inna, a wszystkie pragną wyglądać pięknie i świeżo przez całą imprezę, dlatego – jako kosmetyczka – potrzebujesz fachowej wiedzy i umiejętności, dzięki którym będziesz w stanie wszystkie swoje klientki zadowolić.

Jak wykonać ładny i trwały makijaż ślubny? 

Podstawowa zasada mówi, że makijaż ślubny nie powinien być zbyt ostry, ale jak najbardziej naturalny – powinien podkreślać to, co w kobiecie jest najpiękniejsze (najczęściej są to oczy, choć zdarzają się również panie, którym zależy przede wszystkim na podkreśleniu kształtu ust). Wykonując make up ślubny należy zacząć od dopasowania palety kolorów do typu urody klientki – sekret idealnie dobranych kolorów podkładu, cieni i szminki jest następujący: podkład powinien mieć barwę naturalną, natomiast cała reszta powinna być o 1 lub 2 tony ciemniejsza od naturalnego koloru ust.

W przypadku ślubnego makijażu nie powinno się oszczędzać na kosmetykach, które zdecydowanie muszą być hipoalergiczne, a także trwałe… Warto zaznaczyć, że istnieją specjalne preparaty, które przedłużają trwałość nałożonych kosmetyków – dzięki nim klientki Twojego salonu z pewnością wrócą po ślubie, żeby podziękować za dobrze wykonaną pracę.

Makijaż ślubny to jednak nie tylko twarz, ale także szyja oraz dekolt (w niektórych przypadkach także plecy – szczególnie, jeśli klientka zamierza wystąpić w sukni z gorsetem –makijaż pleców jest jednak dodatkowo płatny).

Jak nauczyć się dobrze wykonywać makijaż ślubny? Jeśli nie jesteś przekonana do kursów, dobrym sposobem jest podpatrzenie specjalisty przy pracy.