postheadericon Warsztaty stylizacji i przedłużania paznokci

Jeśli chcesz być dobrą stylistka paznokci, nie powinnaś nigdy osiadać na laurach, ale stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Musisz bowiem posiadać bardzo dobre przygotowanie techniczne, które sprawi, że klientki będą zadowolone z Twojej pracy.

Klient oczekuje dwóch rzeczy:

  • krótkiego czasu wykonania zabiegu
  • dbałości o każdy szczegół

Jeśli więc posiadasz „odrobinę” talentu artystycznego oraz chęci podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, powinnaś zdecydować się na wzięcie udziału w kursie stylizacji paznokci, który zakończy się egzaminem, a następnie otrzymasz  zaświadczenie (zgodnie z rozporządzenie ministra edukacji narodowej) upoważniające się do podjęcia pracy jako stylista paznokci w całej Unii Europejskiej.

Wszelkie kursy wstępne, a więc przygotowujące do zawodu stylisty paznokci. składają się z trzech modułów:

  1. manicure – biologiczny, mechaniczny, zdobienie paznokci;
  2. przedłużanie paznokci żelem – przedłużanie i zdobienie
  3. przedłużanie paznokci akrylem – przedłużanie i zdobienie

Polecamy przede wszystkim warsztaty, w trakcie których przewidzianych jest kilka godzin na indywidualną pracę z instruktorem. Dzięki indywidualnym konsultacjom, będziesz mogła skupić się na rzeczach, które albo najbardziej Cię interesują, albo sprawiają Ci największy kłopot.

Godny uwagi kurs stylizacji paznokci powinien zapewniać każdemu z kursantów samodzielne stanowisko pracy, pełne wyposażenie, a także wszelkiego rodzaju preparaty niezbędne podczas poszczególnych części kursu (uwaga: bardzo ważne jest to, aby ilość kosmetyków nie była ograniczona!).

Obecnie w Polsce aktywnie działa wiele szkół oferujących szkolenia z zakresu stylizacji paznokci. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tego rodzaju kursy są w większości przypadków dość drogie. Istnieje jednak możliwość zdobycia zawodu całkowicie za darmo, dzięki kursom dokształcającym organizowanym przez powiatowe urzędy pracy.